exo logo

Čo je airsoft

Airsoft je japonskou odpoveďou na paintball, ktorý vznikol v USA. Airsoftové zbrane sú vernými kópiami skutočných zbraní,
strieľajú umelé guličky s priemerom 6 alebo 8 mm a s hmotnosťou 0.12-0.43g. Vystrelené guličky majú podľa typu a kvality zbrane rýchlosť 30-90 m/s. Hráč, ktorý chce hrať airsoft musí mať povinne ochranné okuliare (na airsoft určené). Pokiaľ sa dodržia bezpečnostné pokyny, je airsoft bezpečný adrenalínový šport. Airsoft je hlavne tímová práca,pri ktorej sa hráč musí spoliehať na svoj tím. Hráči sa stávajú tímom, chránia sa navzájom a v mnohých prípadoch vzniká priateľské puto.

Mnoho ľudí vníma airsoft ako nezdravo agresívny šport. Airsoft môže byť rovnako agresívny a nezdravý ako hocijaký iný šport, ale DELF klub chce ukázať, že nezávisí ani tak na druhu športu ako na spôsob jeho hrania. Trafením protivníka nezabíjame, ale vyraďujeme hráča z hry podobne ako je to vo vybíjanej.

Zbrane sa na verejnosti nesmú viditeľne nosiť a už vôbec nie používať (pokiaľ nie je oficiálna akcia, ale aj tam musí organizátor zamedziť voľnému prístupu širokej verejnosti kvôli bezpečnosti). Miesta, na ktorých sa hrá airsoft, musia byť počas hry maximálne zabezpečené proti prípadným úrazom (zamedziť širokej verejnosti prístup na miesto, kde môže dojsť k úrazu následkom streľby, zamedziť možnosť streľby mimo vyhradenej plochy, označenie alebo odstránenie nebezpečných miest v areály).

spoločné foto


Foto galéria


Komentáre :0

Pridať komentár »

Pridať komentár

  • Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť. Prihlásiť sa TU